Policja

We wtorek (tj. 19.10.2021 r.) lidzbarski dyżurny policji przyjął zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu podczas prac ziemnych w Bażynach. Odnaleziono tam pocisk artyleryjski długości 600 mm. Teren znaleziska został zabezpieczony przez policjantów do czasu przyjazdu patrolu minersko-pirotechnicznego.

W środę (tj. 19.05.2021 r.) lidzbarski dyżurny policji przyjął zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu podczas prac zmiennych koparką w m. Opin gm. Orneta. Policyjny pirotechnik potwierdził zgłoszenie, funkcjonariusze zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu saperów.

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego z Ornety, zatrzymali mężczyznę, który posiadał środki odurzające w swoim mieszkaniu. 33-letni mieszkaniec Ornety usłyszał zarzuty, do których się przyznał. W niedługim czasie sprawa trafi do sądu, czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Tylko w ciągu niecałego miesiąca 36-letni mieszkaniec Ornety został zatrzymany przez policjantów z Ornety trzykrotnie. Było to w czasie, gdy kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Czołówka za Bażynami

Lidzbarscy policjanci pracowali w miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj (tj. 26.01.2021 r.) około 11:45 na drodze wojewódzkiej nr 509 za miejscowością Bażyny. Doszło tam do zderzenia czołowego pojazdów marki Volkswagen Passat z Suzuki Jimi. Policjanci wyjaśnią wszelkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który włamał się do mieszkania pod nieobecności jego znajomej i zniszczył telewizor. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Wczoraj usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na ul. Popiełuszki w Ornecie. Doszło tam do potrącenia 83- letniej pieszej przez pojazd osobowy. Policjanci wyjaśniają przyczyn okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci z Ornety interweniowali w sprawie awantury domowej, do której doszło na terenie jednej z miejscowości na terenie gminy Lubomino. Przed przyjazdem policjantów doszło tam do użycia broni palnej i postrzelenia 63-letniego mężczyzny. Zraniony mężczyzna trafił do szpitala, a podejrzany o jego postrzelenie został zatrzymany.

Więcej artykułów…

ORNECIANKA POLECA
REKLAMA