27
So, Lis
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

NIEKOMPETENCJA 2010/09/24 11:48 #1

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
Panie Burmistrzu kogo pan zatrudnia? Proszę przyjrzeć się pracy pani kierownik Ośrodka Opieki Społecznej. Pozdrawiam

Re: NIEKOMPETENCJA 2010/10/02 09:18 #2

Ojciec napisał: Panie Burmistrzu kogo pan zatrudnia? Proszę przyjrzeć się pracy pani kierownik Ośrodka Opieki Społecznej. Pozdrawiam


może jaśniej co tej pani masz do zarzucenia ? może tylko nie dostałeś zapomogi
Nie głosowałem na Ireneusza Popiela i jego ekipę w wyborach 2010/14/18.

Niekompetencja. 2010/11/09 00:00 #3

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
Chciałbym zapytać burmistrza (jeszcze burmistrza) co zamierza zrobic z kierownik opieki społecznej w Ornecie. prosze przeczytac uchałe nr. XLV/352/10 Rady Miejskiej. Przykro ze popiera pan takich pracowników. Pozdrawiam

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 07:33 #4

Ojciec. napisał: Chciałbym zapytać burmistrza (jeszcze burmistrza) co zamierza zrobic z kierownik opieki społecznej w Ornecie. prosze przeczytac uchałe nr. XLV/352/10 Rady Miejskiej. Przykro ze popiera pan takich pracowników. Pozdrawiam


możesz rozwinąć temat ? o co dokładnie chodzi z kierownik MOPS

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 08:33 #5

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor

ewa napisał:

Ojciec. napisał: Chciałbym zapytać burmistrza (jeszcze burmistrza) co zamierza zrobic z kierownik opieki społecznej w Ornecie. prosze przeczytac uchałe nr. XLV/352/10 Rady Miejskiej. Przykro ze popiera pan takich pracowników. Pozdrawiam


możesz rozwinąć temat ? o co dokładnie chodzi z kierownik MOPS

Przeczytaj uchawłe będziesz wiedziec?

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 09:01 #6

Ojciec napisał: Przeczytaj uchawłe będziesz wiedziec?


UCHWAŁA Nr XLV/352/10

Rady Miejskiej w Ornecie
z dnia 30 sierpnia 2010 r.
w sprawie skargi Pana Romana Gołeckiego na działania Kierownika Miejsko-Gminnego
Ośrodka Pomocy Społecznej w Ornecie.
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U.
z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.), w związku z art. 229 pkt 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r.
Kodeks Postępowania Administracyjnego (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.) Rada Miejska
w Ornecie uchwala, co następuje:
§ 1. Skargę z dnia 7.07.2010 r. Pana Romana Gołeckiego na działanie Kierownika Miejsko-
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ornecie uznaje się za zasadną z przyczyn wskazanych
w uzasadnieniu stanowiącym załącznik do uchwały.
§ 2. Zobowiązuje się Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ornecie do przekazania skarżącemu
niniejszej uchwały.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczący Rady Miejskiej
Tadeusz Fiodorowicz


Załącznik
do Uchwały Nr XLV/352/10
Rady Miejskiej w Ornecie
z dnia 30 sierpnia 2010 r.
UZASADNIENIE
Stosownie do art. 229 pkt 3 Kodeksu Postępowania Administracyjnego organem
uprawnionym do rozpatrywania skargi na działalność burmistrza i kierowników gminnych
jednostek organizacyjnych w zakresie zadań własnych gminy jest jej rada. Swoje
uprawnienia kontrolne wobec organu wykonawczego gminy rada wykonuje za pomocą
komisji rewizyjnej.
Skargę z dnia 7.07.2010 r. Pana Romana Gołeckiego na działanie Kierownika Miejsko-
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ornecie polegające na wydaniu matce syna Pana
Romana Gołeckiego dwóch zaświadczeń zawierających nieprawdziwe informacje, w związku
z postępowaniem sądowym dotyczącym orzeczenia stałego miejsca pobytu ich małoletniego
syna, uznaje się za zasadną.
Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Ornecie na posiedzeniu w dniu 2 sierpnia 2010 r.
wnikliwie rozpatrzyła powyższą skargę Pana Romana Gołeckiego ? zapoznała się z pismami
doręczonymi Komisji, wysłuchała skarżącego Pana Romana Gołeckiego i Kierownika
Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Henrykę Wołodźko, przeprowadziła
dyskusję i stwierdziła, co następuje:
1) Zaświadczenie z dnia 17.03.2010 r. dotyczące utrudniania przez Pana Gołeckiego
kontaktów matki z dzieckiem, wystawione zostało na prośbę matki, a stwierdzenie
dotyczące utrudniania kontaktów nie znajduje jednoznacznego potwierdzenia.
2) Zaświadczenie z dnia 23.06.2010 r. dotyczące tego, że Pan Roman Gołecki nie stawił
się na spotkania wyznaczone przez sąd z matką dziecka na terenie Miejsko-
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ornecie od dnia 13 maja 2010 r., zostało
wystawione na prośbę matki dziecka przez Panią Henrykę Wołodźko bez znajomości
wyroku Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim z dnia 12 maja 2010 r.
3) Komisja Rewizyjna uznaje skargę Pana Romana Gołeckiego za zasadną, ponieważ
zaświadczenia, zdaniem Komisji nie są w pełni prawdziwe, gdyż Kierownik Miejsko-
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej nie dysponował pełną wiedzą dotyczącą
sprawy.
Przewodniczący Rady Miejskiej
Tadeusz Fiodorowicz

źródło
orneta-umig.bip-wm.pl/public/get ... ?id=205160

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 09:20 #7

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
czy pani Henryka Wołodźko poświadczyła nieprawde ?

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 10:05 #8

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor
praca urzędników mops jest do poprawki !!! lepiej obsługują meneli niż zwykłych petentów. Meneli się boja że zrobią rozrube :evil:

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 10:09 #9

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor

Ojciec. napisał: Chciałbym zapytać burmistrza (jeszcze burmistrza) co zamierza zrobic z kierownik opieki społecznej w Ornecie. prosze przeczytac uchałe nr. XLV/352/10 Rady Miejskiej. Przykro ze popiera pan takich pracowników. Pozdrawiam



Chyba burmistrz nie ma nic do tego bo jak widać

Stosownie do art. 229 pkt 3 Kodeksu Postępowania Administracyjnego organem
uprawnionym do rozpatrywania skargi na działalność burmistrza i kierowników gminnych
jednostek organizacyjnych w zakresie zadań własnych gminy jest jej rada.


to chyba rada jest od tego :?: z tego artykułu rozumiemże skarge na panią kierownik rozpatruje rada a nie burmistrz bo nie ma takich kompetencj.czy dobrze zrozumiałam?

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 10:17 #10

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor

ciekawy napisał: czy pani Henryka Wołodźko poświadczyła nieprawde ?

Ajak myslisz?

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 10:48 #11

jeśli poświadczyła nieprawde to sprawa dla prokuratora a nie burmistrza

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 18:40 #12

zosia napisał: jeśli poświadczyła nieprawde to sprawa dla prokuratora a nie burmistrza

Nie, skargę składa się do rady. Nawiasem mowiac to już kolejna skarga, tylko poprzednie nie zostały nawet rozpatrzone- dopiero interwencja Urzędu Marszałkowskiego poskutkowała. Teraz, z uchwałą można udać się do sądu.

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 18:49 #13

goya napisał: Nie, skargę składa się do rady. Nawiasem mowiac to już kolejna skarga, tylko poprzednie nie zostały nawet rozpatrzone- dopiero interwencja Urzędu Marszałkowskiego poskutkowała. Teraz, z uchwałą można udać się do sądu.


czy ja pisałam o skardze ? proszę czytać z odrobiną zrozumienia

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 18:58 #14

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar Autor

zosia napisał:

goya napisał: Nie, skargę składa się do rady. Nawiasem mowiac to już kolejna skarga, tylko poprzednie nie zostały nawet rozpatrzone- dopiero interwencja Urzędu Marszałkowskiego poskutkowała. Teraz, z uchwałą można udać się do sądu.


czy ja pisałam o skardze ? proszę czytać z odrobiną zrozumienia

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Niekompetencja. 2010/11/09 20:37 #15

zosia napisał:

goya napisał: Nie, skargę składa się do rady. Nawiasem mowiac to już kolejna skarga, tylko poprzednie nie zostały nawet rozpatrzone- dopiero interwencja Urzędu Marszałkowskiego poskutkowała. Teraz, z uchwałą można udać się do sądu.


czy ja pisałam o skardze ? proszę czytać z odrobiną zrozumienia

Przepraszam bardzo, nie Ty pisałaś o skardze, ale taka odpowiedź już jest, tylko w innym wątku (na ten sam temat) stąd moja pomyłka. Poza tym to nie zmienia faktu, że pierwszą instytucja jaką się zawiadamia jest organ nadzorujący, ponieważ: "Pomoc społeczną organizują organy administracji rządowej (minister właściwy do spraw zabezpieczenia społecznego, wojewodowie) i samorządowej (marszałkowie województw, starostowie na poziomie powiatów oraz wójtowie, burmistrzowie (prezydenci miast) na poziomie gmin." źródło: www.mpips.gov.pl/